אחסון אתרים רישום דומיין האיכותי בישראל
אחסון אתרים - רישום דומיין

אחסון אתר וורדפרס

בשנים האחרונות הפכה פלטפורמת וורדפרס לאחת הפלטפורמות הפופולאריות ביותר לבניית אתרים באינטרנט בשל נוחות השימוש בה והעובדה שניתן להקים בה הן אתרי חדשות מקצועיים והן בלוגים מכל הסוגים והמינים.

עם זאת, ומכיוון שמדובר במערכת מרוכבת יחסית, לא תמיד קל לדעת באיזו חבילת וחברת אחסון יש לבחור כאשר רוצים אחסון אתר מקצועי שיאפשר להשתמש בכל יכולותיה של המערכת.

אם כך, לפני הכול יש להבין כי מדובר במערכת מבוססת PHP, שהיא עדיין אחת משפות התכנות הפופולאריות ביותר באינטרנט ורצה בסביבת לינוקס. במילים אחרות, כמעט כל שרת לינוקס יכול להריץ את וורדפרס. למעשה, גם שרתים מבוססי חלונות (Windows) יכולים לעשות זאת באמצעות התקנה של שרת בשם אפאצ'י, אבל הם נוטים להיות יקרים יותר ואין סיבה אמיתית להשתמש בהם, אלא אם כן מדובר על אתר שכולל הן בלוג והם דפים אחרים שעושים שימוש בטכנולוגיה של מיקרוסופט (ASP/ASP.net).

דרישות נוספות מן השרת

ההתקנה הבסיסית של וורדפרס לא דורשת מן השרת משאבים מיוחדים, אבל כל תוסף שמתקינים מעבר להתקנה הבסיסית, דורש בדרך כלל עוד ועוד משאבים מן השרת, משאבים שבסופו של דבר מתבטאים בזמן עיבוד ארוך יותר של כל דף באתר.

כאשר חברת האחסון מחליטה שהאתר של המשתמש הגיע לקצה גבול הקיבולת שלו, היא בדרך כלל תשלח לו התראה על כך. במקרה זה , המשתמש יכול להסיר תוספים מיותרים או לעבור מאחסון פשוט (אחסון משותף) לאחסון של שרת וירטואלי או אחסון בשרת נפרד. ההמלצה היא ללכת על אחסון של שרת וירטואלי בו ניתן לשלוט במאפייני השרת ולהגיע אל תמהיל חומרה אופטימאלי. חבל לקנות חבילה ייעודית עם משאבים מופרזים ויקרים שאין בהם צורך.

מיקום השרת

וורדפרס היא מערכת מהירה יחסית למערכות ניהול תוכן אחרות, אבל כאשר השרת אינו נמצא באותו מקום בו נמצא מרבית קהל היעד, הרי שהבלוג עלול לעלות לאט, במיוחד אם מותקנים עליו תוספים רבים. מסיבה זו, רצוי לבחור בשרת ישראלי גם אם הוא יקר יותר. כל עוד הבלוג לא עושה שימוש נרחב בתמונות הגוזלות רוחב פס ומקום אחסון רב, ניתן להסתדר בקלות עם חבילה בעלות חודשית של פחות מ - 100 ש"ח. עבור מי שעושה בבלוג שלו שימוש פרטי או מסחרי זעיר, מדובר בסכום מתקבל על הדעת.

דרישות מומלצות נוספות

לבסוף, חשוב לוודא עם חברת האחסון כי לשרת יש הרשאות כתיבה מתאימות, וזאת על מנת שיהיה אפשר להתקין תוספים בצורה אוטומטית ולהעלות תמונות ישירות ממערכת הניהול.כל הזכויות שמורות © 1996-2013 רג'יסטר אחסון אתרים טל': 073-222-4444   פקס': 073-222-4440